Translate

середа, 30 жовтня 2019 р.

Геловін у 2019 святкуватимуть традиційно у ніч з 31 жовтня на 1 листопада. В Україні це свято з кожним роком набуває все більшої популярності, зокрема, через яскраві традиції.


Історія Геловіну

Геловін походить від стародавнього кельтського свята жнив та днів мертвих. Традиція виникла понад 2 тисячі років тому. Древні кельти, які жили на території сучасної Великої Британії, ділили рік на дві частини – світлу і темну (літо і зиму). І коли темна частина змінювала світлу (наприкінці жовтня), у кельтів починалися гучні гуляння – Самайн. Традиційними кольорами Геловіну є чорний, який символізує смерть і темноту ночі, і помаранчевий – символ збору урожаю в році, що минає.
 Після прийняття християнства у IX столітті 1 листопада почали відзначати День усіх святих. Дата збіглася із язичницьким Самайном. В англійській мові цей день має назву "All Hallow’s Eve" і якщо скоротити, виходить Halloween.


 Хелловін – це жахливе і водночас веселе свято "нечистої сили", що йде своїм корінням до традицій давніх кельтів. У перекладі з шотландської слово "Хелловін" (скорочення від All-Hallows-Even) означає "Вечір всіх святих". Справа в тому, що перші дні листопада в католицькій церкві присвячені пам'яті покійних: 1 листопада – це День всіх Святих, а 2 листопада – День поминання покійних. І до сих пір в окремих районах Шотландії та Ірландії вночі 31 жовтня проводяться ритуали для заспокоєння душ померлих, а також згадуються легенди про предків.


Немає коментарів:

Дописати коментар